Etiket Çeşitleri

Lamine Termal Etiket

Lamine Termal Etiket Üretici Firma

Firmamız; sizlere 12 yıllık tecrübesi ile 4.000 farklı ölçü ve formda yapışkanlı lamine termal barkod etiketi üretimi yapmaktadır. Tamamı rulo (bobin) olarak üretilen bu etiketleri doğru alanda verimli kullanabilmeniz açısından uzman arkadaşlarımızdan detaylı bilgi alabilir, sipariş için 0 216 399 5858 ‘den ilgili birim ile iletişime geçebilirsiniz.

Lamine Termal Etiket Nedir?

Lamine etiket nedir? Kısaca açıklamak gerekirse; lamine termal etiketler; kendinden termalli, ribona ihtiyaç duymadan baskı alınabilen etiket çeşitleridir. Diğer bir adıyla top termal olarak da bilinen lamine etiketler, baskı sırasında termal barkod yazıcı baskı kafasının etiket üzerine ısı uygulaması ile birlikte etiketin yüzeyindeki termalin eritilmesi (yakılması) neticesinde baskıyı oluşturur. Beyaz renkli bu etiketlerin kullanım ömrü termal olmayan etiketlere göre daha kısadır. Eko termal etiketlerden farkı ise; daha uzun ömürlü oluşudur.

Lamine Etiket Özellikleri Nelerdir?

Lamine etiketler, eko termal etiket çeşidine göre daha uzun ömürlü termal etiket türü olması ve baskı sırasında ribbona ihtiyaç duymadan baskı alınabilmesi durumundan dolayı baskı maliyeti düşük olmakta ve uygun maliyet açısından tercih edilmektedir. Lamine / top termal etiketin yüzey kısımında termal tabakanın üzerinde koruyucu bir tabaka bulunmaktadır. Bundan dolayı eko thermal etikete göre daha uzun ömürlü olmaktadır. Lamine termal etiketler, termal etiketlerin karakteristik özelliklerini taşır; kısaca nemden, ışıktan ve ısıdan etkilenir. Bu etiketler kuşe etiket kadar uzun ömürlü değillerdir. Lamine thermal etiket kullanım alanları ağırlıklı olarak hızlı tüketim sahalarıdır. Rulo haline üretilen bu lamine etiketler, eko termal etiketten biraz daha uzun ömürlü olduğundan; kargo, gıda, hastane, lojistik vb. alanlarda ağırlıklı olarak kullanılmaktadır.

Lamine Etiket Fiyatları

Lamine termal etiket fiyatları, üretilecek olan etiket ölçüsüne ve tek seferde üretilecek etiket miktarına göre değişiklik göstermektedir. Fiyatı belirleyen etkenlerden en önemlisi etiketin ölçüsüdür. Etiket ölçüsü 5 mm ve katlarında ise; muhtemelen kalıp rezervimizde ilgili ölçünün kalıbı olacağından, üretim sürecine ekstradan kalıp maliyeti yansımayacağı için fiyatınız daha uyguna gelecektir. Fakat etiketiniz ara ölçü ise; bu ölçü kalıp rezervimizde yer almayan ve universal bir kalıp değilse; bu durumda fiyatlandırmaya ekstradan kalıp (bıçak) maliyeti de eklenmektedir. Kalıp maliyetinden kaçınmak için müşteri danışmanlarımızdan sizlere uygun, hali hazırda bünyemizde mevcut olan kalıp ölçüleri hakkında bilgi alabilir, yakın ölçülerde üretimler talep edebilirsiniz.

Etiket Ölçüleri

Lamine termal gibi rulo etiketlerin ölçülerinde bir sınırlama olmasa da; baskı için kullanılan barkod yazıcıya bağlı olarak, ruloların genişlikleri sınırlıdır. En geniş barkod yazıcıyı baz aldığımızda, etiket rulosunun en fazla 220 mm (22 cm) genişliğini geçmemesi gerekmektedir. Aksi bir durumda etiket rulosu cihaz içerisine sığmayacak ve baskı alınamayacaktır. Tüm bu nedenlerden dolayı etiketleri soldan-sağa genişlikleri genellikle 10 mm – 210 mm arasında kalmaktadır. Etiket uzunlukları ise yine 10 mm ‘den 400 mm ‘ye kadar değişmektedir. Etiketler ölçülendirilirken standart ölçüler baz alınarak 5 mm ve katlarındaki ölçülerde üretilmektedir. Örn: 25×80 mm, 40×30 mm, 60×40 mm, 100×120 mm Vb..

İç Masura Çapları & Uzunlukları

Vellum, Opak PP, Termal etiket gibi rulo etiketlerde kullanılan iç masura (göbek) çapı barkod yazıcınızın marka ve model bilgisine göre ayarlanmaktadır. Üretim öncesinde ilgili uzman arkadaşlarımız sizden hali hazırda kullanmakta olduğunuz rulo iç çapını soracaktır. Bu konuda bilgi sahibi değilseniz veya ilk defa barkod sistemine geçiş yapacaksanız; etiketleri basacağınız barkod yazıcı marka ve modelini bizimle paylaşmanız yeterli gelecektir. Cihazlar içerisinde yüzlerce dönüş yapan bu etiket rulolarının daha az toz bırakması ve cihazınızın ömrünü uzatması için A+ kalite, tozsuz ve kılçıksız masuralar kullanmaktayız.

Yukarıdaki görselde yer alan etiket kukaları, 100 mm genişliğindeki etiketler için kullandığımız, kenar sıyırmaları ile birlikte 104-105 mm genişliğindeki etiket rulolarımızda yer alan masuralardır. Masuralara ait et kalınları ortalama 2 mm olan yüksek mukavemetli bu masuralar, etiket rulolarının herhangi bir darbe sonucunda eğilmesine / ezilmesine engel olup, ruloların cihazınızda rahat bir şekilde dönmesini sağlar.