Yüzeylerinde uygulanmış özel bir maddenin barkod yazıcı kafasındaki ısı ile eritilerek siyaha dönüşmesi neticesinde ortaya çıkmaktadır. Bazı kağıtlarda bu özel eriyebilen madde kağıdın yüzeyine üretim sırasında uygunalır ve bu şekilde servis edilir. Bu kağıtlara termal kağıt diyebiliriz. Termal kağıtlar pergamin ile birleştiğinde ise; ortaya termal etiket çıkmaktadır.

Termal etiketler baskı sırasında, ribona ihtiyaç duyulmamasından dolayı baskı maliyetini ortadan kaldırıp baskılı etiket maliyetimizi düşürmektedir. Fakat bu konfor ve ekonomiyi sağlarken, yüzeylerinin korunaksız olmasından dolayı ömürleri kısa olmakta ve kullanım alanlarını daraltmaktadır.

Termal etiketllerin ömürleri, etiketin baskı sonrasında maruz kaldığı ortam koşullarına göre değişmektedir. Isı ve ışığa maruz kaldıkça etiket yüzeyince sararma ve kararmalar olmakta ve yapılan baskı zaman geçtikte okunamaz hale gelmektedir. (Su, elektrik faturalarında olduğu gibi..) Termal etiket ömürleri bu ortam koşullarına göre 3-9 ay kadar işlev görmektedir.

Hali hazırda pan etiket olarak 3 çeşit termal etiket üretimi yapmaktadır. Eko termal, lamine termal ve pp termal. Aşağıda bu 3 ürünü sizler için sıraladık.

735 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor