Etiket Çeşitleri

Silvermat Etiket

Silvermat Etiket (Demirbaş Etiketi)

Silvermat etiket, gümüş renkte metalik bir görünüme sahip olan bir tür etikettir. Bu etiketler, genellikle uzun ömürlü ürünler üzerinde kullanılır. Silvermat etiketler, metalik görünümlü plastik bazlı etiketlerdir. Kullanım alanlarına göre demirbaş etiketi, gümüş gri etiket, metalik parlak etiket gibi farklı isimlerle ifade edilmektedir.

Plastik bazlı silvermat etiketlere termal barkod yazıcılarda resin ribonlarla baskı alabilirsiniz. Wax veya wax-resin ribonlarla alınan baskılar, bu plastik bazlı etiket yüzeyinden baskının silinmesine sebebiyet verebilir. Genellikle elektronik ve elektrikli birçok ürün üzerinde (altında, içerisinde vs..) kullanılan bu etiket çeşiti kullanım alanına göre 3-10 yıl kadar ürün üzerinde durabilir. 10 mm ‘den 350 mm ‘ye kadar istenilen genişlik ve uzunluklarda üretimini yaptığımız silver mat etiketlerimiz premium kalitedir.

Silvermat Kullanım Alanları

Silvermat etiket diğer bir adı ile demirbaş etiketi, adından da anlaşılacağı üzere demirbaş etiketlemede kullanılan bir etikettir. Kağıt bazlı etiketlere göre yüzeyi çok daha dayanıklı olan silvermat etiketler; silinmelere karşı en dayanımlı etiketlerdir. Bu özelliğinden dolayı elektronik ürünlerde, elektrikli ürünlerin arkalarında, depolama alanlarında kullanılmaktadır.

8 mm ile 300 mm genişliğinde, 8 mm – 350 mm uzunluğunda binlerce farklı ölçüde üretilen bu “Matte Metallic Silver PET” etiketlerin yapışkanlı yüzeyinin kalınlığı 50µm (micron), alt taşıyıcı kalığınlı ise 70µm kalınlığındadır. Ağırlık olarak üst yüzey 70 gr/m2, alt taşıyıcı pergamin ise 80 gr/m2 gramajındadır. ISO 536, ISO 534, ISO 2469 standartlarına sahip premium kalite üründür.