Etiket Çeşitleri

PP Termal

Yüzeylerinde kendinden termal bulunan etiket çeşitidir. Kısaca herhangi bir sarf malzemeye ihtiyaç duymadan üzerine baskı alabilirsiniz. Termal olmayan etiketlerde ise ribon sarf malzemesine ihtiyaç duyulmaktadır ve bunun neticesinde baskı maliyeti (eklenen ribondan dolayı) artmaktadır.

Termal etiketlerin belirli bir ömrü vardır. Bu ömür kağıt değil, termalinden kaynaklanmaktadır. Baskı alınan etiketlerin üzerindeki baskılar zamanla uçar ve termal kağıt yüzeyi yine zamanla hafif bir şekilde kararır. Bu durumda etiket üzerine baskı alınan yazı / resim / logo /bilgi okunamaz hale gelir.

3 çeşit termal barkod etiketi vardır. Bunlardan plastik bazlı ve kağıt bazlı olarak içlerinde ikiye ayrılırlar. Bazı özel uygulamalar için plastik bazlı termal etiketler kullanımaktadır, fakat kullanım alanları kısıtlı ve maliyeti yüksek olduğu için tercih edilmezler. Kağıt bazlı termaller ise 2 çeşittir. Kısa ömürlü olan eko termal etiketler daha uzun ömürlü olanı ise lamine termal etiketlerdir.

Pan etiket olarak; termal etiketler dahil olmak üzere 40′ ın üzerinde farklı çeşit etiket üretimi yapmaktayız. Diğer etiket çeşitleri için etiketler kategorisini inceleyebilirsiniz.