Etiket Çeşitleri

Floresan Etiket

Florasan etiket çeşitleri kağıt bazlı etiketler grubundandır. Kağıt bazlı etiketlerin bütün özelliklerine sahip olan bu etiket çeşidi yırtılır, suya ve neme karşı dayanıksızdırlar. Dolayısıyla iç mekan uygulamalarında kullanılması gerekmektedir. Zeminleri kendinden boyalı olarak üretilen bu etiketleri 5 farklı renkte temin etmek mümkündür. Kuşe etiketlere göre %50 daha fazla maliyetli olan floresan etiketlere wax ribbon ile baskı alınır. Baskı maliyetleri plastik etiketlere göre uygundur.

Canlı renklere (fosforlu) sahip olan floresan etiket çeşitleri genellikle ayrımların net olarak yapılması gereken yerlerde kullanılırlar. Kuşe etikete zemin baskısı yaptırmak yerine halihazırda floresan etiket çeşitlerinden kullanmak etiket maliyetlerinizi %30 oranında düşürecektir. Ayrıca bir etiket zemin baskı (zemin rengi) yaptırdıktan sonra tekrardan o zemin baskılı kısma / kısımlara ribbon ile baskı almak zorlaşmakta ve kaliyeti düşürmekte olduğundan dolayı kendinden renkli etiketleri tercih etmek çok daha mantıklı olacaktır.

Floresan etiket renkleri : Sarı, Mavi, Yeşil, Kırmızı ve Turuncu’ dur. Bu renklerin tümü forforlu olarak bilinen renk tonundadır. Firmamızdan floresan etiket çeşitlerine ait numuneler talep edebilirsiniz.

Floresan etiketler, kesin ayrımların yapılması gereken yerlerde kullanılmaktadır bu sebepten dolayı ağırlıklı olarak üretim yapan firmalar tarafından kullanılmaktadır.