Etiket Çeşitleri

Etiket Fiyatları?

İster rulo, ister tabaka halinde olsun. Etiketlerin tamamı adetsel olarak fiyatlandırılırlar. A4-A3 şeklindeki etiketler tabakalar halinde, rulo etiketler ise rulodaki adet sayısı x rulo sayısı olarak, birim fiyatla çarpılması sonucu hesap edilir. Aslında etiket işi tamamen metre kare işidir. Metre kare üzerinden adetsel fiyatlar çıkartılır.

Rulolarda istenilen adetlerde sarımlar istenilen masura çaplarına (26-40-50-76) sarılırlar. Bu ruloların barkod yazıcısına sığacağı maksimum adete göre ayarlanır (verilmlilik ve fiyat maliyeti düşünülerek).

Alacağınız etiketin cinsi, adetleri, sarımları maliyeti değiştirmektedir. Sarımlar nekadar düşük ise maliyet o derece artar. Örneğin;

200.000 adet etiketi 500 adet ruloya 400′ lü sarımlarla ürettirdiğinizdeki maliyet 200.000 adet etiketi 100 ruloya 2.000′ li sarımlarla ürettirdiğiniz maliyetten daha yüksektir. Kısaca aynı adetlerde etiket ürettirdiğinizde sarımlar (1 rulodaki etiket adeti) nekadar yüksekse birim maliyet okadar düşük olacaktır.

Etiket piyasasında sabit bir fiyat yoktur. Adet, etiket cinsi, bıçak maliyeti ve rulodaki etiket adeti olarak 4 farklı değişken ile maliyetler hesaplandığında karşınıza çıkacak fiyatlar her bir değişkenin değişmesi ile belirlenir.