Mat Polipropilen etiket çeşitleri isminden de anlaşılacağı gibi mat bir yüzeye sahip plastik bazlı etiketlerdendir. Plastik bazlı bir etiket çeşidi olduğu için kolay bir şekilde yırtılmaz ve sudan, nemden etkilenmezler (yapışkanlıkları hariç). Opak PP etiketlerden tek farkları yüzeylerinin Mat olmasıdır. Yüzeylerinin mat olması ışığı yansıtmayacağı için mat pp etiketlerin üzerine basılan barkod ve karekodlar okuyucu cihazlarda daha net okunacaktır. Genellikle açık (dış) ortam ve ışığın yüksek mertebede olduğu mekanlarda tercih edilen mat pp etiketler piyasada Opak pp cinslerine göre daha nadir kullanılmaktadır.

Mat PP etiketlerin baskıları elbetteki kuşe, termal, vellum gibi kağıt bazlı etiketlere göre %400 daha pahalı olacaktır. Plastik bazlı etiket olmalarından dolayı Resin Ribbon ile baskı alınmaktadırlar.

Kullanım Alanları;

Kullanım alanı olarak kısıtlamak pek mümkün değildir. Yukarıdaki açıklamada belirtmiş olduğumuz gibi ışığın fazla olduğu ve kağıt bazlı etiketlerin kullanılamayacağı durumlarda tercih edilirler. Ağırlıklı olarak kozmetik ve kimya sektörünün tercih ettiği bir etiket çeşidi olduğu rahatlıkla söylenebilir.

735 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor